drzwi automatyczne

Instalacja Hardwood Flooring Ponad betonu i drewna podłożach

Ekspansja Skurcz Hardwood Flooring

„W sklepie podłogi powiedział zostawić 10mm ekspansji podłogi z drewna litego na ścianach … Teraz płyty są podnosząc się z podłogi.” Ill poinformowani porady jak to często prowadzi do problemów podłogowych. Wiele osób nieznanych sprzedaży Podłogi z drewna litego zakładają rozszerzenie jest taka sama jak podłóg laminowanych. W rzeczywistości, że 10mm nie wystarcza do podłóg z litego drewna.

Co to jest obszar rozszerzeń? Dlaczego potrzebny?

Obszary dylatacyjne są przestrzenie pozostawione na obwodzie pomieszczeń, wobec stałych obiektów, takich jak kolumny, progów, listew przypodłogowych, palenisk i innych przedmiotów stacjonarnych budowanych lub zabezpieczonych w strukturę oprawy domu. Choć Podłogi z drewna stosowane dłużej żyje i oddycha to wciąż reaguje na wilgoć, zmiany w środowisku. Komórki z litego drewna będzie na lub pochłaniania wilgoci, gdy wilgotność względna jest duża, lub po wystawieniu na działanie wody. Ekspansja odbywa, a liściastego rośnie, ze względu na brak wyraźniejszego okresie, w poprzek włókien (szerokość) deski (patrz poniżej, nie wszyscy reagują w ten sposób). I odwrotnie, gdy zmniejszy poziom wilgotności powietrza, wilgotność paruje, kurczenie się drewna litego nastąpi.

Kiedy mówimy przestrzenie, są one określone jako instalacji Hardwood Flooring do i od nieruchomych obiektów. Na przykład; „Zalecamy co najmniej 15mm małych i średnich ekspansji obszarowe 18mm na większych obszarach listwy lub na ścianie, czy nowe listwy do montażu”.

drewnianej podłogi może reagować w obecności wilgoci. W suchych miesiącach ogrzewania zimą, wilgoć może opuścić parkietu powodując podłogę lekko www.safetech.net.pl zamówieniu w rozmiarze, który można pozostawić niewielkie szczeliny między deskami podłogi.

– autor artykułu